Úvodní stránka > INFORMACE PŘED ODJEZDEM

INFORMACE PŘED ODJEZDEM

Informace pro účastníky 60. mezinárodní vojenské pouti do Lurd

Prostřednictvím VLRZ jste obdrželi nebo ihned po uhrazení faktury obdržíte pokyny před odjezdem. Jsou tam upřesněny termíny odletů a příletů i další důležité informace. Věnujte jim, prosím, pozornost.

Z organizačních důvodu byl upraven čas odletu a sraz na letišti Praha - Kbely je proto posunut  na 7:00 hod.

Důležité upozornění pro všechny účastníky

Organizátoři poutě, žádají všechny účastníky o dodržování pokynů bezpečnostních složek.

Letecká přeprava se řídí bezpečnostními pravidly, která platí i v civilní letecké přepravě (zákaz přepravy zbraní, ostrých předmětů, chemikálií, hořlavin vč. zapalovačů, tekutin dále není možné v palubním zavazadle převážet otevřené kosmetické a hygienické přípravky atd.) a váhový limit zavazadel je max. 20 kg /osobu.

V průběhu pouti je mezi vojáky různých armád zvykem vyměňovat si upomínkové předměty (odznaky,
nášivky).

Ústroj

Oděv na cestu letadlem je pro vojáky ubytované ve vojenském táboře polní uniforma vz. 95, pro ubytované v hotelu služební uniforma vz. 97. Společného programu (oficiální zahájení, český program a nedělní mezinárodní bohoslužba) se všichni vojáci účastní ve služebním stejnokroji vz. 97 (sako, baret). Občanští zaměstnanci a rodinní příslušníci v oděvu vhodném pro tyto příležitosti.

Stanový tábor

Vojáci, kteří budou ubytováni ve stanovém táboře francouzské armády, s sebou potřebují spací pytel, ramínko, pončo (doporučujeme i alumatku na polní lehátko) a budou mít zajištěno celodenní stravování. Stravování bude zahájeno večeří 18. 5. 2018 a ukončeno obědem 20. 5. 2018. Úhrada se provádí v hotovosti na místě, cena nepřekročí 30 EUR za osobu a pobyt.

Počasí

Lurdy leží v podhůří Pyrenejí a počasí se může rychle měnit. Upozorňujeme na možnost deštivého počasí i nízkých teplot (především v noci).

Doporučujeme před odjezdem sledovat aktuální předpověď počasí pro Lurdy např. zde.

Zdravotnická pomoc:

V případě potřeby se obraťte na určeného zástupce VLRZ (Jiří Vašíček, mob. telefon +420 606 410 338), který Vám pomůže při zajištění lékaře. Nezapomeňte si z domova vzít léky, které běžně užíváte.

Jako pojištěnec zdravotní pojišťovny ČR máte nárok na nezbytnou lékařskou péči na účet své zdravotní pojišťovny také ve státních zdravotnických zařízeních v zemích EU, tedy i ve Francii. Vezměte si s sebou evropský průkaz zdravotního pojištění Vaší zdravotní pojišťovny. Výhody uplatnění nároku na čerpání zdravotnické péče v zahraničí jak na účet zdravotní pojišťovny, tak komerčního cestovního pojištění, lze kombinovat. Bližší informace naleznete na www.cmu.cz.

V ceně není zahrnuto cestovní pojištění, které doporučujeme sjednat individuálně.

Doklady nutné k vycestování:

Platný občanský průkaz nebo cestovní pas České republiky.

Zastupitelský úřad ČR:

Ambassade de la République Tchéque

15, Avenue Charles Floquet

75007 Paris, France, tel.: +33 1 40651300, nouzová linka: +33 607 764 394 

Máte další dotazy?

Pokud máte ještě další dotazy k letošní mezinárodní vojenské pouti do Lurd zašlete nám je emailem na chaplaincy.czech@gmail.com nebo je řeště s prap. Zdeňkem Peterkou telefonicky 724 850 607.

 

Aktualizováno: 14.5.2018

Nahoru