Home page > Aktuality > Bohoslužba vyslání nového vojenského kaplana Rostislava Strojvuse

Bohoslužba vyslání nového vojenského kaplana Rostislava Strojvuse

Olomoucká katedrála sv. Václava se 1. prosince stala místem, kde byl do služby vojenského kaplana vyslán duchovní Řeckokatolické církve Rostislav Strojvus. Stal se tak prvním vojenským kaplanem této církve a zároveň prvním vojenským kaplanem u 71. mechanizovaného praporu v Hranicích.

Duchovní je do armády vysílán jako společný zástupce křesťanských církví. Proto bohoslužbě vyslání vždy společně předsedá zástupce České biskupské konference a zástupce Ekumenické rady církví. V Olomouci jimi byli místopředseda České biskupské konference a místní arcibiskup Mons. Jan Graubner a předseda Ekumenické rady církví Ing. Daniel Fajfr, M.Th., který je předsedou Církve bratrské. Do jejich rukou nadporučík Mgr. Rostislav Strojvus složil slib vojenského kaplana. Promluvou při bohoslužbě podpořil svého kolegu ve službě vojenský kaplan 7. mechanizované brigády kapitán Daniel Waclawek.

Bohoslužby se vedle vojenských kaplanů v čele s hlavním kaplanem plukovníkem Jaroslavem Knichalem, dalších duchovních a přátel nového vojenského kaplana, účastnili i zástupci armády, ředitel KVV Olomouc plukovník Josef Kula, zástupce velitele 7. mechanizované brigády plukovník gšt. Jiří David a v neposlední řadě velitel 71. mechanizovaného praporu podplukovník Tibor Budík.

Fotogalerie

Nahoru