Home page > Aktuality > Etické semináře u 15. ženijního pluku

Etické semináře u 15. ženijního pluku

V letošním létě se uskutečnily čtyři týdny etických seminářů u ženistů, kterých se zúčastnilo na sto vojáků. V programech, které jsou zaměřeny na podporu lidské roviny služby vojáků, se objevily témata spolupráce, odpočinku ve službě, motivace pro službu vojáka, životních hodnot nebo důležitosti rodinného zázemí pro vojáka v činné službě.

Letos si také ženisté připomněli boje českých vojáků za druhé světové války na východní i západní frontě s důrazem na lidskou rovinu služby v bojovém nasazení, což navazuje na oslavy sta let od založení republiky.

Etické semináře se odehrály na řece Moravě a Lužnici. Plutí na lodích připomíná plynutí času v lidském životě a navozuje kamarádské prostředí, které je velmi výhodné pro rozhovor o lidských tématech ve skupině.

Letošní výcvik byl hojně proložen teambuildingovými aktivitami, které přicházely jako výzvy pro cvičící skupinu. Plnění výzev bylo zážitkem nejen vřelé spolupráce a kamarádství, ale také zdrojem humorných situací. Humor a smích je dobrým základem pro otevřenou komunikaci.

Na konci etického semináře s tématem vojenských tradic se vojáci zastavili u české státní vlajky a setrvali v krátkém zamyšlení nad hodnotou své vojenské služby.

Text a fotografie: kapitán Jan Böhm, kaplan 15. žp

Fotogalerie

Nahoru