Home page > Aktuality > Kaplani na závodu KRKOMEN TROPHY 2019

Kaplani na závodu KRKOMEN TROPHY 2019

V úterý 26. 3. 2019 v deset hodin večer vyrazilo do závodu KRKOMEN TROPHY 2019 dvacet dva tříčlenných družstev. Stála před nimi extrémní výzva během čtyřiceti hodin urazit na skialpových lyžích sto kilometrů dlouhou trať s 6500 metrovým převýšením. Závod odstartoval v areálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších.

V zahajovacím ceremoniálu kaplani požehnali účastníkům závodu, kdy vyprošovali dobro pro závodníky i organizátory. Během čtyřiceti hodin účastníci téměř nespali a museli zvládat náročné podmínky nejvyšších hor České republiky jak v noci, tak ve dne.

Dvojice kaplanů vyrazili spolu se závodníky na trať, aby mohli potkávat a podpořit na trati nejen závodníky, ale také organizátory. Zásadním uzlem v závodě byla chata Výrovka, kde bylo jedno z míst pro odpočinek a občerstvení. Doplnění sil podporuje nejen jídlo a pití, ale také vřelé lidské setkání.

Vítězný čas je 19 hodin. Tento náročný závod dokončilo 8 družstev z 22 startujících. V závěrečném nástupu vojáci spolu s kaplany vzpomněli na vojáky, kteří položili své životy v horách a pronesli modlitbu za zemřelé vojáky.

Autor: kpt. Jan Böhm

 

Fotogalerie

Nahoru