Home page > Aktuality > Pastorační centrum v Lulči ožilo dalším koncertem

Pastorační centrum v Lulči ožilo dalším koncertem

Dne 15. září 2017 se v Pastoračním centru Duchovní služby AČR v Lulči uskutečnil již tradiční zářijový promenádní koncert, tentokrát Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

Mezi prvořadé povinnosti tohoto renomovaného tělesa patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě. Hudebně doprovází především průběh státních návštěv prezidentů a čelných představitelů zemí pozvaných prezidentem republiky a také se účastní spolu s čestnou jednotkou Hradní stráže nástupních audiencí velvyslanců.

Doprovází taktéž slavnostní protokolární okamžiky při Řádových dnech ve Vladislavském i Španělském sále Pražského hradu. Účastní se rovněž řady protokolárních i pietních aktů na zámku v Lánech.

Již pravidelně se také účastní národní pouti ve Staré Boleslavi u příležitosti státního svátku patrona českého národa sv. Václava.

Také koncert v Lulči se zapíše do srdcí nadšených posluchačů nejen díky příznivému počasí, ale i díky famóznímu vystoupení tohoto tělesa, který přítomným nabídl široký repertoár skladeb ze známých populárních filmů a muzikálů.

Autor: major Josef Konečný, kaplan Oddělení Duchovní služby

Foto: Hana Jurčová, Centrum KIT

Fotogalerie

Nahoru